10 powodów, aby zamieszkać w Gdańsku

Trójmiasto należy do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji mieszkaniowych zarówno z punktu widzenia singli, rodzin z dziećmi, czy też przedsiębiorców. W dodatku w ostatnich latach powstaje tu wiele atrakcyjnych nieruchomości. Gdańsk przyciąga nowych mieszkańców między innymi nadmorskim klimatem, doskonałą komunikacją, a także bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Dziś przedstawiamy 10 najważniejszych powodów, dla których warto zamieszkać w Gdańsku.

Nowoczesne nieruchomości. Gdańsk pełen nowych mieszkań i segmentów w przystępnych cenach

Jeśli planujemy osiedlenie się w Gdańsku i zakup domu lub mieszkania naprawdę jest z czego wybierać. W ostatnich latach w całym Trójmieście powstaje wiele atrakcyjnych, funkcjonalnych i komfortowych mieszkaniowych nieruchomości. Gdańsk na tle innych dużych miast w Polsce przyciąga również stosunkowo niskimi cenami. W 2016 roku za 1 mkw. mieszkania na rynku pierwotnym w Krakowie należało zapłacić średnio 7041 zł, a w Warszawie aż 8260 zł. Dla porównania, w Gdańsku średnia cena wynosiła w tym czasie jedynie 6442 zł. To spora oszczędność biorąc pod uwagę, że Gdańsk pod żadnym względem nie ustępuje konkurencyjnym miastom, a ma swoje dodatkowe atuty.

Zielone oazy z dobrym dojazdem do centrum

Szczególnie rodziny z dziećmi zwracają uwagę nie tylko na położenie, ale również otoczenie wybranej nieruchomości. Gdańsk między innymi w dzielnicach Oliwa i Południe, które są doskonale skomunikowane z centrum miasta, umożliwia zamieszkanie w otoczonej zielenią oazie z dala od miejskiego zgiełku. To świetne miejsca na relaks, a także doskonałe warunki dla najmłodszych.

Brak korków

Na tle większości dużych polskich miast Trójmiasto wyróżnia się stosunkowo niskim poziomem korków. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które z ościennych dzielnic codziennie dojeżdżają do pracy w centrum miasta.

Szybka Kolej Miejska

Wspomniany brak znaczących problemów z korkami jest między innymi efektem doskonale zorganizowanej komunikacji publicznej. Szybka Kolej Miejska od lat umożliwia niezwykle sprawne poruszanie się po całym Trójmieście, jak również zorganizowanie weekendowej wycieczki do położonych nieopodal Trójmiasta miejscowości.

Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa

Posiadanie mieszkaniowej nieruchomości w Gdańsku oznacza również możliwość korzystania z bardzo bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Mieszkańców i turystów przyciąga ciekawy repertuar teatrów. Miłośnicy muzyki co roku nie muszą pokonywać setek kilometrów, aby odwiedzić popularny Open’er Festival. Ciekawe koncerty odbywają się również w Ergo Arenie. Z pewnością mieszkaniem w Gdańsku nie zawiodą się również fani intensywnego nocnego życia.

Gratka dla miłośników sportu

Oprócz tego Gdańsk śmiało można uznać za jedno z najważniejszych miast polskiego sportu. Stadion Energa Gdańsk gości od czasu do czasu piłkarską reprezentację Polski, a na co dzień można na nim śledzić mecze ligowe. Wspomniana Ergo Arena bywa za to miejscem spotkań rozgrywanych przez polskich siatkarzy. W Trójmieście powstają natomiast nie tylko nieruchomości. Gdańsk to miejsce, w którym mieszkańcy mogą do woli korzystać z ciekawych tras rowerowych, a także wielu otwartych siłowni. Stosunkowo łatwo zadbać tutaj o kondycję fizyczną i zdrowie.

Nie tylko nowe nieruchomości. Gdańsk pełen wspaniałych zabytków

Na dobrze skomunikowanych obrzeżach miasta wciąż powstają atrakcyjne mieszkaniowe nieruchomości. Gdańsk, a zwłaszcza jego centrum pełen jest natomiast atrakcyjnych zabytków, co stanowi wartość nie tylko z punktu widzenia turystów. W końcu znacznie przyjemniej wybrać się na relaksujący spacer po mieście, gdy otaczają nas średniowieczne kamienice i kościoły.

Nadmorski klimat

Oczywistą przewagą Gdańska na tle innych dużych miast jest nadmorskie położenie. Wiąże się ono nie tylko z możliwością korzystania z uroków tutejszych plaż, ale również unikalnym nadmorskim powietrzem, którego mieszkańcom innych części Polski tak bardzo brakuje w ciągu niemal całego roku.

Ucieczka przed smogiem

Powietrze w Gdańsku ma jeszcze jeden atut – gdy okresowo niemal cały kraj przykrywa gruba warstwa niebezpiecznego dla zdrowia smogu, Trójmiasto należy do miejsc, których ten problem dotyczy w najmniejszym stopniu. Oprócz nadmorskiego położenia jest to zasługą również wieloletnich inwestycji w komunikację miejską, a także infrastrukturę ciepłowniczą.

Niepowtarzalne krajobrazy

Okolice Gdańska to również urokliwa lokalizacja, jeśli chodzi o otaczającą miasto przyrodę. Poza wspomnianymi już plażami mieszkańcy mogą również korzystać między innymi z atrakcji przyrodniczych, jakie proponuje Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Ostatnie aktualności:

Czy umowa o pracę jest konieczna, jeśli chcemy dostać kredyt?

Nasze autorskie projekty docenione przez największych

Przegląd najlepszych miejsc do zamieszkania w Gdańsku

10 powodów, aby zamieszkać w Gdańsku

Kontakt
close slider

Zadzwoń

tel: 58 550 00 30


LUB ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE
Zgadzam się na otrzymanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej i telefonów komórkowych, informacji handlowej. W tym celu udostępniam KLIR I sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie swój adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego/stacjonarnego.
Niniejsze oświadczenie stanowi zgodę w rozumieniu art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz.U.02.144.1204 z późniejszymi zmianami, i może w każdej chwili zostać przeze mnie odwołane przez przesłanie oświadczenia o odpowiedniej treści na piśmie lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@kli.com.pl
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem 2016/679 – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1), dalej RODO, przez KLIR I spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sopocie (81-850), ul. 3 Maja 67-69, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000607911, posiadającą NIP 5851473758 oraz REGON 36397778800000...czytaj dalej»

Facebook