Jak zapobiec utratom ciepła z domu?


Przeciętny człowiek wolałby oczywiście, by jego rachunki za ocieplanie domostwa były choć trochę niższe. Każdy próbuje więc wynaleźć swój sposób na to, by jakoś te rachunki zmniejszyć, nawet jeśli początkowo ten cel wydaje się wprost niemożliwy do osiągnięcia. Przyczyny zadziwiająco wysokich rachunków za ogrzewanie mogą być jednak skrajnie różne. Czasami człowiek nawet nie ma pojęcia o tym, że coś takiego, jak drobna wada występująca w warstwie izolacyjnej może doprowadzić do utraty efektywnej izolacji cieplnej i tym samym może wywołać olbrzymie straty ciepła. Latem czy wiosną nie będzie to aż tak bardzo odczuwalne, gdyż podczas tych dwóch pór roku domostw jakoś szczególnie się nie ogrzewa, ale gdy dojdzie do wystąpienia typowego sezonu grzewczego, nagle rachunki poszybują w górę i może być to wina wyłącznie wadliwej warstwy izolacyjnej.

Zazwyczaj ta wada przyjmuje postać motków termicznych. Jeżeli pojawią się one w budynku, na pewno będą rzutować na ilość uzyskiwanego i traconego ciepła, albowiem to przez nie ogrzane powietrze bardzo szybko będzie wydostawać się na zewnątrz, nie mogąc wtedy utrzymać się w budynku. Badanie domu kamerą termowizyjną ma właśnie na celu wykrycie tych ewentualnych mniejszych czy większych wad i ich szczegółowe zdiagnozowanie. To bardzo ważne, a wręcz kluczowe, by w domu izolacja termiczna działała bez zarzutu. Jeżeli nie jest ona w stanie spełnić swojej podstawowej funkcji, nic dziwnego w tym, że rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe i że stają się one powodem frustracji wszystkich domowników, bo w końcu nikt nie chce na tym ogrzewaniu przepłacać.

A wcale nie trzeba się na to godzić. Spokojnie można zadbać o stabilność rachunków i o to, by były one możliwe jak najniższe i nie uszczuplały nadmiernie domowego budżetu. Badanie termowizyjne to obecnie jedna z lepszych metod na skontrolowanie stanu warstwy izolacyjnej w każdym budynku. Kamery termowizyjne mogą być stosowane do weryfikacji warstw izolacyjnych występujących w różnych obiektach, również i obiektach typowo domowych.

więcej dowiesz się na: termostop.pl