Malowanie ścian


Jeśli myślicie, że malowanie trwa najwyżej pół godziny i ściany są jak nowe, to musimy Was rozczarować. Malowanie powierzchni nie jest pozbawione niuansów: proces może być opóźniony przez niewłaściwą farbę, niewłaściwy wałek lub niewłaściwą warstwę farby nałożoną w niewłaściwym czasie. Zależy to również od pory dnia, w której podnosisz narzędzie. Praktyka jest oczywiście najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu, ale zalecamy unikanie błędów innych.

Przygotowanie do malowania ścian

Małe niedoskonałości, kurz, piasek, kłaczki z poprzedniego malowania mogą dostać się pod farbę i negatywnie wpłynąć na wynik. Pod warstwą farby będą widoczne wszystkie wady – trzeba się z tym pogodzić albo oczyścić ścianę i pomalować ją od nowa. Wszelkie plamy z tłuszczu będą widoczne, niezależnie od tego, ile warstw nałożysz. Defekty będą szczególnie widoczne, jeśli użyjesz błyszczącego lakieru.

Wykończenia wnętrz

Aby uniknąć podwójnej pracy i przykrych niespodzianek, należy wcześniej przygotować ścianę. Do szlifowania weź papier ścierny lub specjalne narzędzie do tynkowania i przejrzyj nierówności i ubytki. Następnie zmieść kurz szczotką lub miotłą. Plamy można usunąć przecierając ścianę wilgotną szmatką z mydłem. Nie używasz podkładu przed malowaniem ścian? Nie zdziw się, jeśli skończysz z nierówno pomalowaną ścianą lub jeśli użyjesz zbyt dużo farby. Prawda jest taka, że podkład zapewnia mniejszą absorpcję wody przez powierzchnię, oszczędzając w ten sposób farbę. Podkład daje również „więź” między powierzchnią a farbą, co poprawia penetrację ściany.

Potrzebujesz pomocy w pracach wykończeniowych? Zapraszamy: https://remperfekt.pl/

Usługi remontowe

Wybierz odpowiednią farbę gruntującą do ściany. Nakładać pędzlem pionowo małymi paskami, a następnie poziomo, prostopadle do pierwszej warstwy. Po wyschnięciu lakieru bazowego, powierzchnię można pokryć pierwszą warstwą lakieru. Czasami farba może być zbyt gruba lub może być zbyt gruba podczas aplikacji. Następnie należy go rozcieńczyć – jest to czynność intuicyjna. To, czym należy go rozcieńczyć, jest kwestią, która może zepsuć zarówno materiał, jak i całą pracę. Na przykład, jeśli farba wodno-dyspersyjna zostanie rozcieńczona benzyną lakową, spowoduje to sklejenie się polimerów.

Jeśli pomalujesz ścianę tym rozwiązaniem, rezultat będzie kiepskiej jakości – rozczarowanie jest nieuniknione: farba będzie nierówna, może nawet grudkowata. Natomiast jeśli farbę olejną rozcieńczy się wodą, to po prostu nie zmiesza się ona z masą podstawową. Zapoznaj się z zawartością koloru i dobierz odpowiedni rozcieńczalnik. Nie dodawaj zbyt dużo wody lub rozpuszczalnika, lepiej dodawać po trochu dokładnie mieszając farbę.