Mycie dachu wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i umiejętności


Wielu osobom wydaje się, ze mycie zabrudzonego dachu nie jest większym problemem. Niektórzy sądzą, że wystarczy spłukać dach – na przykład – wodą z węża ogrodowego, by szybko stał się czysty. Nic bardziej błędnego. Brud bardzo często nie tylko osadza się na dachu, ale wręcz się w niego wżera. Nie da się go usunąć polewając dach wodą. Potrzebna jest oczywiście woda, ale pod wysokim ciśnieniem. niekiedy też niezbędne są środki chemiczne pomagające rozpuścić wżarty w dach brud.

Do mycia dachu warto wynająć profesjonalistę

Jeśli dach naszego domu jest bardzo zabrudzony, konieczne jest jego umycie. Jeśli się na to nie zdecydujemy, brud na dachu może powodować powstawanie wilgoci. To bardzo niebezpieczne szczególnie, jeśli dach jest pokryty blachą dachówkową, która może zardzewieć. W każdym przypadku brud zgromadzony na dachu po prostu wygląda nieestetycznie i psuje wygląd całego budynku. Dachy więc raz na kilka lat warto myć. Mycie dachów Poznań to jednak zadanie dla profesjonalistów.

Firm świadczących tego rodzaju usługi jest sporo. Wystarczy porównanie ofert i wybranie takiej, która świadczy takie usługi w bardzo atrakcyjnych cenach. Oczywiście nie bez znaczenia jest też jakość świadczonych usług. Zawsze więc warto spojrzeć na opinie o firmie. Można też poszukać firmy z polecenia. Jeśli sąsiedzi lub znajomi zamawiali firmę do umycia swojego dachu, warto podpytać czy usługa została dobrze wykonana i poprosić o telefon kontaktowy do firmy lub jej adres.

Koszt mycia dachu nie jest bardzo duży

Za umycie dachu trzeba będzie oczywiście zapłacić. Koszt takiej usługi przede wszystkim zależy od wielkości dachu i tego jak bardzo jest brudny. Oczywiście istotna jest też sama oferta firmy. Nigdy wiec nie należy decydować się na zlecenie tej usługi pierwszej firmie, którą znajdziemy. Porównanie cen mycia dachu w co najmniej 2-3 firmach świadczących takie usługi ma sens. Można bowiem za wykonanie zlecenia zapłacić o wiele mniej. Warto więc szukać i nie podejmować pochopnych decyzji, bowiem można za tą usługę przepłacić.

Odpowiedni sprzęt i umiejętności tylko z: poznan-dekarstwo.pl