Stomatologia dziecięca


O zęby należy dbać od pierwszych lat życia. Niestety w dalszym ciągu funkcjonuje błędne przekonanie, iż zęby mleczne nie muszą być leczone. Takie stwierdzenie jest bardzo krzywdzące dla dziecka, gdyż jego konsekwencje będą odczuwalne w przyszłości. Próchnica z zębów mlecznych bardzo często przenosi się na zęby stałe. Niekiedy zdarza się sytuacja, że zęby stałe które dopiero się wyżynają już noszą ślady choroby. Stomatologia dziecięca jest doskonale rozwinięta, dzięki czemu każda wizyta może być dla dziecka przyjemnością i nie musi kojarzyć się z bólem oraz dyskomfortem. Najważniejsze, aby w odpowiedni sposób porozmawiać z pociechą przed pierwszą wizytą. Wielu dentystów organizuje wizyty zapoznawcze, w trakcie których mali pacjenci poznają pracę stomatologa, podstawowe sprzęty oraz umożliwiają specjaliście przeprowadzenie kontroli stanu zębów.

Odpowiednie podejście do małego pacjenta

Dzielny pacjent na zakończenie spotkania otrzymuje kolorową naklejkę bądź niewielki upominek w postaci kolorowanki, zdrowego lizaka bądź pojemnika na pierwsze mleczaki. Często stosowanym działaniem przez stomatologów jest zakładanie kolorowej plomby, która trafi w gust dziecka. W trudnych przypadkach, gdy dziecko panicznie boi się leczenia konieczne może okazać się znalezienie gabinetu, który specjalizuje się wyłącznie w leczeniu zębów najmłodszych. Wszelkie zabiegi przeprowadzane są przy użyciu odpowiedniego znieczulenia, na przykład gazu rozweselającego.

Sprawdź opinie o gabinecie stomatologicznym

Koszt jednorazowej wizyty w prywatnym gabinecie mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wiele gabinetów posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu ubezpieczeni pacjenci mogą korzystać z usług bezpłatnie. Niestety w takim wypadku czas oczekiwania na wizytę wynosi nawet kilka tygodni. Przed wyborem dentysty dla dziecka warto zapoznać się z opiniami i ocenami, które zostają zamieszczane na forach i portalach społecznościowych przez innych pacjentów. Rzetelne i sprawdzone informacje pomogą dokonać jak najlepszego wyboru dla siebie jak i dzieci.

Stomatolog z podejściem do dzieci: https://medicdental.com.pl/