Twoje własne SPA.


Remont łazienki to wg mnie najgorszy koszmar, jeśli jest prowadzony w mieszkaniu, w którym się mieszka na co dzień. Niby wszystko ma pójść szybko i sprawnie, niby prawie mamy nie odczuć niedogodności, bla bla bla… W sumie czemu ma być inaczej? Wszak łazienka to zwykle pomieszczenie niewielkie, więc co tu może być wielkiego do roboty? Tak się wydaje, takie mamy nadzieje i oczekiwania.
Firma oferująca wykończenia wnętrz obiecuje czysty i szybki remont, co może pójść źle?
No więc prawie wszystko. Stare kafelki, owszem, odpadają bez problemu, wiadomo. Jedno puknięcie i już pół ściany leży na podłodze. Brzmi to oczywiście zgrabnie, szkoda tylko, że kurz i pył z łazienki i tych opadniętych kafelków jest wszędzie, ze szczególnym uwzględnieniem… no każdej szpary w domu.
Potem okazuje się, że rury to w ogóle są do wymiany. Przy odkrywania stanu rur, okazji woda zalewa sąsiada z dołu, a ten z kolei nie przejawia zbytniego entuzjazmu, słysząc o wymianie całego pionu: – Panie, ja w zeszłym roku robiłem kapitalny remont łazienki, a pan mi tu mówi o wymianie rur, kuciu ścian? Bez jaj, u mnie wszystko działa!hydroizolacja łazienki

Jak to zrobić, żeby było dobrze? Ekipa remontowa kombinuje, a czas mija nieubłaganie. Czas bez sprawnej łazienki, rozumiecie? Zdemontowana toaleta stoi na słowo honoru, w sumie dobrze, że stoi, bo prawie dwa dni nie stała, nie pytajcie, jak załatwialiśmy swoje podstawowe potrzeby fizjologiczne…
Wanna wywalona, a prysznic jeszcze nieposadowiony. Także tego… miska, woda grzana na kuchence gazowej. Jak ludzie kiedyś żyli bez tego wszystkiego? Jak radzili sobie bez wanny czy prysznica? Dobrze, że pralkę mamy w kuchni, bo jakby jeszcze jej zabrakło, to żona chyba by mi łeb urwała. Jeden plus, że dzieci prawie wyprowadziły się do dziadków, bo kategorycznie zapowiedziały, że w misce myć się nie będą i koniec!
Kiedy wreszcie ekipa powiadomiła nas, że zostało tylko układanie płytek i biały montaż, myślałem, że ucałuję ich zarośnięte i poplamione farbą gęby! Matko, toż to był prawdziwy survival!

Zobacz polecane: Sucha Zabudowa​ Poznań.